GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2022 12:27   Güncelleme : 09-10-2022 12:27

SAVDES, GÜMRÜK MEMURU MUSTAFA GÜVEN'E YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınır kapısında görevli gümrük muhafaza memuru Anıl Mermer akşam mesai çıkışı evine giderken bıçaklı saldırıda ağır yaralandı.

SAVDES, GÜMRÜK MEMURU MUSTAFA GÜVEN'E YAPILAN SALDIRIYI KINADI

 

SAVDES Mersin Temsilcisi Mustafa Güven, Gümrük Muhafaza Memuru Anıl Mermer'e yapılan saldırıyı kınadı, acil önlemler alınmasını istedi.

Mustafa  Güven yaptığı yazılı açıklamada;  "Ticaret Bakanlığı, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü görev alanında yer alan, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bulunan Sınır kapısında görevli memur arkadaşımız Muhafaza Memuru, Anıl MERMER 6 Ekim akşam mesai çıkışı evine giderken bıçaklı saldırı sonrası ağır yaralandı. Yapılan saldırı sonrası Gaziantep Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırılan ve tedavisi devam eden Gümrük Muhafaza memurunun hayati tehlikesisin devam ederken, Savdes-Sen Mersin İl Temsilcisi Mustafa GÜVEN bir basın açıklaması yayınlayarak;

"KARKAMIŞ’TA OLAYLAR BİTMİYORI! ARTIK YETER BİR ÖNLEM ALINSIN! " dedi

Ülkemizin, en önemli Sınır Kapılarından biri olan, Karkamış Sınır kapısında yine görevli bir Gümrük Muhafaza Memuru arkadaşımıza saldırı, Karkamış Sınır kapısı yine bir saldırı ile gündemde. Artık yeter gerekli tedbirler alınsın diyoruz. 6 Ekim tarihinde Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki Sınır Kapısı'nda görevli muhafaza memuru arkadaşımız bıçaklandı.

Saldırıya uğrayan muhafaza memuru aldığı bıçak darbelerinden dolayı yaşam mücadelesi vermekte ve yapılan ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınmıştır. Bu yaşanan olaylarla ilgili yasal soruşturma ve adli işlemler başlatılmış ve devam etmektedir.

Karkamış Sınır Kapısı’nda görev yapan gümrük ve gümrük muhafaza memurlarına yapılan saldırılara, darp, yol kesme ve muhafaza memurları evlerinin önüne kadar takip edilerek kapıya dayanan kişilerin yaptıkları saldırıların artık önüne geçilmelidir.

Gece ve gündüz demeden zor şartlar altında çalışan muhafaza memurlarına yapılan bu saldırılarılar, darp ve yol kesme olaylarını Savdes-Sen Mersin İl Temsilciliği olarak şiddetle kınıyoruz.

Ticaret Bakanlığı ve diğer bakanlıklarda vatandaş ile yüz yüze işlem yapan

bütün devlet kurumlarındaki personellere uygulanan şiddet olaylarına ilişkin acil olarak kanuni düzenleme gerekmektedir. Gümrük muhafaza memurları Devletin Memurudur ve devletin üniformasını giymektedirler.

Bu yapılan saldırılar Gümrük Muhafaza Memurlarının şahıslarına değil devlete yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıları yapan kişiler için devletimiz gereken kanuni düzenlemeleri biran evvel yaparak şiddet uygulayanların en ağır cezaları almaları yönünde girişimler sağlanmalı ve gerekli işlemler yapılmalıdır.

Bakanlık rotasyonla il, il gezdirdiği bu personellerine duyarsız kalmamalıdır ve sahip çıkmalıdır. Karkamış'ta Memur arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Savdes-Sen olarak Gümrük Çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz ve bütün bu olayların takipçisiyiz ve takip etmeye devam edeceğiz" ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala