GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 19:16   Güncelleme : 15-09-2022 19:16

TEMAD Mersin, 19 Eylül Gaziler Günü'nü Kutladı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur, 19 Eylül Gaziler Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı

TEMAD Mersin, 19 Eylül Gaziler Günü'nü Kutladı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)  Mersin İl Başkanı Halil Kur kutlama mesajında; "Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir” diyerek Milli Mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Sakarya Meydan Muharebesinden sonra T.B.M.Meclisi tarafından 01 EYLÜL 1921 tarihinde Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanı verilmiştir.

Yüce Türk  Milletinin Atatürk'e şükran ve  minnetini ifade ettiği bu tarih, aynı zamanda Gazilerimize ve Şehitlerimize duyduğumuz saygının da açık bir göstergesidir.

Bugün Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, bölünmez bütünlümüzü, Milli Birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını hiçe sayarak Gazilik onuruna   erişen vefakar ve fedakar Gazilerimizin günüdür.

Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti olarak bölgede bir istikrar unsuru ve birçok tehditlere rağmen topraklarımızda hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak bunu Gazilerimize ve Aziz Şehitlerimize borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehit ve Gazi kanlarıyla sulanmış vatan topraklarımızın savunulması için verdiğiniz mücadeleyi minnetle anıyor,Cumhuriyetimizin kurucusu değerli Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm Gazilerimizin “Gaziler Gününü” kutluyor ve aziz hatıraları önünde saygılarımı sunuyorum." ifadeslerine yer verdi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala