GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2022 17:05   Güncelleme : 26-10-2022 17:05

TEMAD Mersin, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Cumhuriyetin ilanının 99. yılında Cumhuriyet Bayramı'nı yayınladığı mesajla kutladı.

TEMAD Mersin, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

TEMAD Mersin İl Başkanı Kur, kutlama mesajında; "Yüce Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz kuruluşunun 99. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve sevincini yaşamaktayız.

Halkımızın Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasından sonra Cumhuriyetimizin kurulması tarihin ender kaydettiği bir başarıdır.

Kurtuluş Savaşı Türk Milletinin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişimizdir. Atatürk’ümüzün önderliğinde Türk Milletinin kanı, canı ve emekleriyle kurulan Cumhuriyetin tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğumuz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin ilanıyla ulusumuzun kötüye giden yazgısı, tersine çevrilmiş, Atatürk’ün aydınlattığı yolda ilerlemesini sürdürerek Laik Demokratik yapısıyla örnek alınan bir model, istikrar ve güç öğesi duruma gelmiştir.

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarımızı, Türk Ulusu kimliği çatısı altında birleştirmiştir. İnanıyorum ki, Türk Milleti daha nice yıllar ülkesi ve milleti ile bölünmez  bir bütün olarak şanlı bayrağımızı Cumhuriyet gönderinde dalgalandıracaktır.

Hepimizin toplanacağı yer özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın sembolü, Türkiye Cumhuriyetimizin semalarında dalgalanan bayrağımızın altıdır.

Bu değerle etrafında elele, gönül gönüle birliğimizi, beraberliğimizi daha da arttırarak Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainler yok edilinceye kadar, T.S.K. ve Emniyet güçlerimizin amansız mücadelesi devam edecek olup, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği olarak M. Kemal Atatürk’ümüzün kurduğu Cumhuriyeti korumak ve kollamak adına  Devletimizce verilecek her görevi dün olduğu gibi bugün de ifa etmeye hazır olduğumuz bilinmelidir.

Bu inanç ve duygularla varlığını Türk varlığına armağan etmiş Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, Cumhuriyetimizin bu günlere gelmesinde emek vermiş, ter dökmüş adsız kahramanlarımızı Saygı ve Şükranla anıyor, Mersin Halkımızın, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala