GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2023 10:58   Güncelleme : 31-08-2023 10:58

Zafer Kupası Şampiyonu Davultepespor

 Mahalleler Arası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Zafer Kupası futbol turnuvasının final maçında Davultepespor Menteşspor'u 4-3 yenerek şanpiyon oldu.

Zafer Kupası Şampiyonu Davultepespor

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin, her sene düzenleyerek gelenekselleştirdiği  “Mahalleler Arası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Zafer Kupası” futbol turnuvasının final maçına katılarak Mersinlilerin turnuva heyecanına ortak oldu.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen turnuva bu yıl ‘Şehit Polis Memuru Sedat Gezer Sezonu’ olarak isimlendirildi. Kıyasıya mücadelelerin gerçekleştiği turnuvaya Mersin genelinden 37 mahalle katılırken, toplamda 112 karşılaşma yapıldı.

Turnuvanın son mücadelesi olan Menteş Spor-Davultepe Spor karşılaşmasına katılan Seçer, maçı Mersin halkıyla birlikte izledi. Fındıkpınarı Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen maça, Başkan Seçer’in yanı sıra Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ve Hasan Ufuk Çakır, Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz,  ilçe yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’in eşi Medine Gezer ile çocukları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kıran kırana geçen mücadeleyi 4-3 üstünlükle kazanan Davultepe Spor, turnuvanın şampiyonu oldu. Final maçının ardından düzenlenen ödül töreni ile dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

“Bu maçların kazananı; birlik, beraberlik, kardeşlik”

Ödül töreninde konuşan Başkan Seçer, bu sezonun özel bir sezon olduğunu ifade ederek, “Bu sezonun özel bir özelliği var; geçtiğimiz yıl 27 Eylül’de hain bir saldırı sonucu kaybettiğimiz kardeşimiz Şehit Polis Memuru Sedat Gezer sezonu olarak düzenledik. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Toprağı bol olsun, ışıklar içerisinde uyusun. Şehidimizin ailesi, çocukları ve eşi de burada” dedi.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör