EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-09-2023 23:05   Güncelleme : 06-09-2023 23:05

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ SAĞLIYOR

Depremin ilk günlerinden itibaren bölge halkının yaralarını sarmak için faaliyet gösteren Avrupa Alevi Birlikleri (AABK) ile bileşenlerinin yöneticileri ve üyelerin katkılarıyla depremzede öğrencilerine kırtasiye desteği veriyor.

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ SAĞLIYOR

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanları Nevim Kamilağaoğlu ve Hüseyin Mat, Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE) Zeynel Abidin Koç oluşan heyet Mersin Cemevini ziyaret ederek, Mersin’de bulunan depremzede öğrencilerine kırtasiye desteğinde bulundular.

 Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz,’’ 6 Şubat depreminden sonra Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu deprem bölgesine önemli yardımları olmuştur. Türkiye’de 5 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı. Bizlerde Mersin’deki öğrenciler için kontenjan istedik. Mersin’de 250 öğrencimiz belirlenmesinde, okul müdürlerinin desteğiyle olmuştur. İlkokul, ortaokul, lise müdürlerimize eğitime gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz.’’diye konuştu.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Mat,’’ Avrupa’da faaliyet yürüten 14 Alevi kurumun desteğiyle kırtasiye yardımı gerçekleştirdik. Ülkemizdeki depremlerde üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek için çalışıyoruz. Avrupa da toplanan bağışların, depremden etkilenen çocuklarımızın ve gençlerimizin  kırtasiye malzemesi ve burs olanağı sağladık.

Gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz.Destek ve bağışlarını bizlerden esirmeyen tüm canlara teşekkür ederiz.’’diye konuştu

EditörEditör