KENT
Giriş Tarihi : 14-09-2023 10:28   Güncelleme : 14-09-2023 10:39

MERSİN POLİSİ'NDEN GÜNÜBİRLİK KİRALIK EVLERE DENETİMLER

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri günübirlik kiralık evleri denetledi

MERSİN POLİSİ'NDEN GÜNÜBİRLİK KİRALIK EVLERE DENETİMLER

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, Genel Asayiş ve kamu düzeninin devamının ve sürekliliğinin sağlanması, genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin yakalanması, kayıt dışı ekonomi ve kaçak göçmenler ile mücadele edilmesi amacıyla operayonlar düzenledi.

 Özellikle vatandaşlarımız ile öğrencilerimizin yoğun olarak bulundukları yerlerde, suç işlemeye meyilli kişilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve varsa suç delillerinin ele geçirilmesi kapsamında günübirlik kiralanan evlerin kontrol edilmesi, eksiklik tespiti halinde mevzuat hükümlerinin uygulanması ilgili denetimlerde bulunuldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde, 29 ekip 200 polisin katılımı ile İlimiz Merkezinde bulunan 30 Günübirlik Tesis ve bu tesislere bağlı 130 adet günübirlik ev denetlendi.

Denetimler esnasında çeşitli suçlardan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan toplamda 17 şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmış mevzuat hükümlerine aykırı hareket eden günübirlik tesislere 149.200 Türk Lirası idari para cezası uygulandı.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör