SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2023 10:38   Güncelleme : 24-05-2023 11:16

Oğul Aktuna Mersin'de Kılıçdaroğlu'na Destek Toplantısı Yaptı

İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Millet İtifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması adına 28 Mayıs’a kadar düzenlediği toplantıların Mersin ayağında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Oğul Aktuna Mersin'de Kılıçdaroğlu'na Destek Toplantısı Yaptı

Ünlü Sağlık Bakanı, Bakırköy Belediye Başkanı Yıldırım Aktuna'nın tiyatro sanatçısı Zeliha Berksoy'dan olan oğlu ekonomist, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğul Aktuna, bir süredir farklı illerde düzenlediği Kılıçdaroğlu'na destek toplantılarının Mersin ayağını Mersin Oteli'nde  medya mensuplarıyla gerçekleştirdi.

Oğul Aktuna, 2011'de başlayan siyaset hayatının dün ve bugünü değerlendirirken, 28 Mayıs'ta  yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin 2. turubda Kemal Kılıçdaroğlu'na neden destek verilmesi gerektiğiyle ilgili ilginç açıklamalarda bulunurken "Burun farkıyla bile olsa  Millet İtifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu kazanması gerekiyor" dedi.

Mersin ve Ada gezilerine gazeteci Engin Vardar'ında eşlik ettiği toplantılarında 28 Mayıs 2023'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İtifakı Ne Yapmalı? gündemiyle ilgili açıklamalarının ilk maddesini Sinan Oğan'ın almış olduğu % 5.5'luk oyun Atatürk milliyetçilerin verdiğine işaret ederek, bu oylar Kılıçdaroğlu ya da Erdoğan'a destek vermeyenlerin  karşıt oyu olduğuna dikkat çekti. Erdoğan'a destek vereceğini açıklayan Oğan'ı eleştiren Aktuna, , Atatürk millyetçilerin oylarının Oğan'ın destek açıklamasına rağmen  Recep Tayyip Erdoğan'a vermeyeceklerini dile getirdi.

Sandığa gitmeyen 8 milyon vatandaşa da çağrı yapan Aktuna, “Sandığa gitmezseniz bugüne kadar yaşadıklarınız aynen devam ettiği gibi katlanarak büyüyecek ve ülke büyük bir ekonomik krizin içine hızla girecek.” ifadelerini kullandı.
Aktuna, “Şimdi geliyorum sandığı etkileyecek ikinci unsura. Türkiye’de 8 milyon sandığa gitmemiş insan var. Bu rakam çok yüksek. Oy kullanmayan insanlar parti kursa yüzde 14-15’e ulaşıyorlar. Böyle bir parti Türkiye’de iktidar ortağı bile olabilir. Bu bağlamda buradan oy kullanmayan vatandaşlarımıza iletmek istiyorum ki; bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimidir ve kırılma anıdır. Siz sandığa gitmezseniz bugüne kadar yaşadıklarınız aynen devam ettiği gibi katlanarak büyüyecek ve ülke büyük bir ekonomik krizin içine hızla girecek. Gelinen noktada 8 milyon insanımız bu kararı kendileri verecek. Eğer sandığa giderlerse kendi kararlarını çizecekler. Eğer diyorlarsa artık ben belirli bir yaşa geldim benim için fark etmez o da kabul. O zaman çocuklarının kaderlerini çizecekler. Hatta daha yaşlılarsa torunlarının kaderlerini belirleyecekler. Eğer torunlarını ve çocuklarını düşünüyorlarsa onlara tavsiyem gidip oy kullanın.” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasında sıkışan yüzde 7’lik bir kitlenin olduğunu vurgulayan Aktuna, “Buradan o kitleye sesleniyorum; Millet İttifakına oy verin. İnanın ki o özlediğiniz günler, sosyal hizmetler hızla geri gelecek.” şeklinde konuştu.
Aktuna, “En son üçüncü bir grubumuz var. Bu da Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı ile arasında sıkışmış kitle. Bu insanlarımız finalde kararsız kalıyorlar. Yüzde 6,5-7 gibi bir kararsız kitle görüyorum. Burada sizlere şunu hatırlatmak istiyorum. Ben eski Sağlık Bakanı, devlet bakanı, hükümet sözcüsü Yıldırım Akdoğan’ın oğluyum. Merkez sahada seçmenlerin gönlüne taht kurmuş efsane bakanın oğlu olarak konuşuyorum. Tereddüttünüz olmasın. Millet İttifakına oy verin. İnanın ki o özlediğiniz günler, sosyal hizmetler hızla geri gelecek. Belki babam rahmetli oldu ama benimle gelecek. Bu gördüğüm üç kitleye de ben buradan hitap ettim. Her birine ayrı mesajlar verdim. İnanıyorum bu mesajlarımız halkımıza doğru şekilde ulaşırsa sandığa bir nebze de olsa bizim de bir tuzumuz olacak. Katkımız olacak.” dedi.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör