KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-04-2023 18:23   Güncelleme : 25-04-2023 18:23

DAYANIŞMA KONSERİ GELİRİ DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILDI

Mersin Uluslararası Müzik Festivali ve Mersin Liman İşletmeleri A.Ş’nin işbirliğiyle düzenlenen "Dayanışma Konseri" geliri depremzede yurttaşlara ulaştırıldı.

DAYANIŞMA KONSERİ GELİRİ DEPREMZEDELERE ULAŞTIRILDI

Dayanışma Konseri’nde elde edilen gelir ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali ve Mersin Liman İşletmeleri A.Ş’nin işbirliğiyle sanat eğitimi gören depremzede öğrenciler yararına düzenlenen Dayanışma Konseri’nde elde edilen gelir, 06 Şubat Depremleri nedeniyle yaşadıkları kentleri terk etmek zorunda kalarak göç eden ve eğitimini Mersin’de sürdüren öğrencilere ulaştırıldı.

Sanat Etkinlikleri Derneği çatısı altında gerçekleştirilen konserde elde edilen gelir ise Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olmak üzere her iki okulda tespit edilen ihtiyaç sahibi 32 öğrenciye toplam 200 bin TL nakit para olarak teslim edildi.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali, başta Mersin Liman İşletmeleri olmak üzere toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini göstererek hem salonumuzu dolduran, hem de askıda bilet uygulamasıyla destek veren Mersinli sanatseverlere teşekkürlerini borç bilir.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör