KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-04-2023 17:54   Güncelleme : 03-04-2023 21:36

Dr. Hüseyin Çamak'ın Yaşam Öyküsü Babam Hüseyin, Okurlarıyla Buluştu

26. Dönem CHP Mersin milletvekili Dr. Hüseyin Çamak'ın yaşam öyküsü, kızı Zeynep Çamak Atış'ın kaleminden "Babam Hüseyin" okurlarıyla buluştu.

Dr. Hüseyin Çamak'ın Yaşam Öyküsü Babam Hüseyin, Okurlarıyla Buluştu

Mersin Büyükşehir Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen "Babam Hüseyin" adlı kitap tanıtım etkinliğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, 26. Dönem Mersin milletvekili,  Dr Hüseyin Çamak, Eşi Fidan Çamak, kitabın yazarı Zeynep Çamak Ateş, ÇYDD Mersin Şube Başkanı Maryet Tanlı, Büyükşehir Başkan Vekili Gülcan Kış, ÇukurovaSİFED Başkanı Hüseyin Kış'ın yanı sıra CHP önceki dönem il başkanları, milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri, Çamak Alisi'nin yakın dostları, kitap sever yurttaşlar katıldı. Kitap etkinliği büyük ilgi gördü.

"Babam Hüseyin" adlı kitabın imza etkinliğinde kitabın ayazarı Zeynep Çamak Ateş ve Dr. Hüsey,n Çamak, kitap severlere kitaplarını imzaladı. Kitap etkinliğinde Fidan Çamak, kızı ve eşini yalnız bırakmadı.

"Babam Hüseyin" adlı kitabın etkinliğinde kızının kaleme aldığı kitapla ilgili düşüncelerini dile getiren Dr. Hüseyin Çamak, "Bu kitap benim için büyük bir onur" sözüyle başladığı konuşmasında, kitap okuma fakiri bir ülke olduklarının altını çizerken, mutlaka kitap okuma alışkanlığı kazandırmak gerektiğine işaret etti.

Çamak, "kitapta herkes kendinden bir şeyler görecek" herkesin yakından tanıdığı, "doktorum", "abim" dediği Dr. Hüseyin Çamak, kitabın çıktığı günden beri çok güzel içini ısıtan tepkiler aldığını dile getirdiği açıklamasında, "mücadeleci yönüyle, çalışkanlığıyla" bir yaşam öyküsü barındırdığına  dair bir okurun paylaşımını konuklarla anlattı. Çamak, yaşamı boyu mücadelelerle geçtiğini, düşünceleriyle, felsefesiyle fikirleriyle inançlarıyla insanın neler başarabileceğini bu kitapta yer aldığını okurun da açık biçimde dile getirmesi, gençlere örnek olması açısından önenemlidir." sözüyle kendini çok güzel tanımlamasından mutlu olduğunu dile getirirke Aşık Mahsuni Şerif'in

"Güvenme dünyada malım var diye
Acep insan mıyım sorarlar beni
Halımdan anlamaz cahiller niye
Her biri bir yandan yorarlar beni
Efendim beni beni yorarlar beni beni"   
dizeleriyle konuşmasını tamamladı.

Zeynep, Çamak Atış, Bu kitabın gelirini çocuklarımızın eğitimi için ÇYDD'ne bağışladıklarını ifade dettiği konuşmasında, insanoğlu elinden geldiğince yaptığı yardımlar nesticesinde yatığa huzur içinde başını koyduğununa dikkat çekerken, her şeyin eğitimle gelişip güzelleştiğini ifade etti. Çamak, kitapların okunmak için var olduğunu, bu yazdığı kitabıb babasının yaşam öyküsü olduğunu dile getirerek, bu kitabın Türkiye Cumhuriyetinin tarihi bir panoromasına dikkat çektiğini söyledi.

ÇYDD Mersin Şube Başkanı Maryet Tanlı,"Bir yerde bilime demokrasiye barışa aydınlığa bir ışık bekliyorsa o ışığın sönmeye hakkı olmadığını" dile getirerek, bugün burada gerçekleştirlen kitap tanıtımı ve imza gününde elde edilen kitap gelirinin ÇYDD'ne bağışlanacağını, geleceğe umut yetiştirilmesi için öğrencilerin eğitiminde katkı sağlayan Çamak Ailesi'ne öğrenci bursuna katkılarından dolayı teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, "Bir insanın hikayesi olmalı, kitap yazılacak kadar dolu dolu yaşanmalı,"  sözüyle başlayarak "Hüseyin Abi"  özel bir insan olduğunu, yazma cesareti gösteren kızının cesarettinden dolayı "Hem babayı, hem kızını kutluyorum" dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Babam Hüseyi" kitabı okunduğu zaman herkes kendinden bir şey bulacağını belirterek, Hüseyin Çamak Abimin yaşadığı her zorluğu kendisinin de yaşadığını, 68 kuşağı insanlarının bu zor koşulları aşarak başarıya ulaştığına dikkat çektiği konuşmasını "Doktorumuzun duruşuyla, yaptıklarıyla, ilkeleriyle kendisini örnek aldığını ifade ederek" Biz de iz bırakırız" dileğiyle tamamladı.

 CHP İl Başkanı Korel Ömür, kitabın yazarı Zeynep Çamak Atış'ı ve Dr. Hüseyin Çamak'ı kutlayarak, bu kitap bir hayatın içinde çarpıcı Türkiye gerçeğine tanıklık ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardında Zeynep Çamak Atış ve Dr. Hüseyin Çamak, "Babam Hüseyin" kitabını okurlarına imzaladı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

EditörEditör