YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-02-2023 10:58   Güncelleme : 14-02-2023 10:58

MERSİN BAROSU’NDAN DEPREMZEDELERE YARDIM

Mersin Barosu, Kahramanmaraş merkezli 10 kenti etkileyen depremler nedeniyle ülke genelinde “Şimdi dayanışma zamanı” diyerek insani yardım seferberliğini sürdürüyor.

MERSİN BAROSU’NDAN DEPREMZEDELERE YARDIM

Mersin Barosu’nun yardım çağrısına yanıt veren avukatların desteğiyle, Mersin merkez ve ilçelerdeki baro avukatlar odasında toplanan battaniye mont, kaban, atkı, bere, çorap, kıyafet, battaniye, iç çamaşır,  yün içlik, ısıtıcısı, uyku tulumu, mama, bebek bezi, ayakkabı, baston, yastık, çarşaf, yorgan, hijyenik ürünler, temel gıdalar ve nakdi yardımlar deprem bölgelerine ve kentimize yerleştirilen depremzedelere ulaştırılmaya devam ediyor. Deprem bölgelerine 7 tır ve bir araçla insani yardımları ulaştırdıklarını söyleyen Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, Hatay, Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta baroları ve depremzedeleri ziyaret ederek, depremzede meslektaşlarının ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir çaba içerisinde olduklarını ifade etti.

Mersin’deki hastanelere sevk edilen, kentimizin çeşitli alanlarına yerleştirilen ya da barınma sorunu yaşayan depremzedeler için yardım seferberliğini sürdürdüklerini belirten Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, Baro bünyesinde Yardım ve Dayanışma Komisyonu kurmak için çalışmalara başladıklarını, diğer baroların da desteğiyle yardım elini daha da büyüteceklerini söyleyerek, “Dayanışmayla bu zor günlerin üstesinden geleceğimize inanıyorum.  Yüzyılın en büyük felaketi olan bu depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm depremzedelere geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve sabır diliyorum” dedi.

EditörEditör