Yenişehir Belediyesi ÇBK Kadınlar, Kötü Gidişe Son Verdi 91-46
Advert

Yenişehir Belediyesi ÇBK Kadınlar, Kötü Gidişe Son Verdi 91-46

MERSİN Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 25'inci haftasında Samsun Canik Belediye'yi 91-46 yenerek kötü gidişe dur dedi.

Yenişehir Belediyesi ÇBK Kadınlar, Kötü Gidişe Son Verdi 91-46
Yenişehir Belediyesi ÇBK Kadınlar, Kötü Gidişe Son Verdi 91-46 Salih Abidin Pala

MERSİN Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 25'inci haftasında Samsun Canik Belediye'yi ağırladı. Hava atışından son saniyeye kadar üstün bir oyun sergileyen turuncu-lacivertliler, karşılaşmayı 91-46 kazanarak puanını 38'e yükseltirken, müsabakanın en skorer ismi 19 sayı ile Manolya Kurtulmuş oldu.ELANUR VE BERFİN'İN A TAKIM HEYECANI
Öte yandan, ev sahibi ekipte Elanur Menteş ve Berfin Demir, Canik karşısında ilk kez süre alarak profesyonel kariyerlerine ilk adımlarını attı. Yaklaşık 2 ay önce girdiği sağlık kontrolünde kalbinde delik olduğu tespit edilen ve geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşarak kısa sürede takıma dönen 17 yaşındaki Elanur Menteş, 55 numaralı formasıyla 8 sayı kaydetti. 33 numaralı formayı terleten Berfin Demir (18) ise takımına 5 sayılık katkı sağladı.ÇBK Başantrenörü Olcay Orak, genç öğrencilerinin sahada gösterdiği mücadeleyi beğendiğini dile getirirken, Elanur Menteş ise "Çok stresli ve heyecanlıydım aslında. Uzun bir aradan sonra ilk defa maça çıktım. Çok şükür bugün iyi geçti benim için, mutluyum" dedi.
Berfin Demir de ilk sayılarını bulduğu için mutlu olduğunu, seneye daha iyi bir performans çizmek istediğini söyledi.

ADNAN AÇIKGÖZ

Advert