GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2023 20:39   Güncelleme : 28-01-2023 20:39

BAŞKAN SEÇER, KONYA'DAKİ BÜYÜK YÖRÜK TÜRKMEN BULUŞMASI’NA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen Büyük Yörük Türkmen Buluşması'na.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katıldı.

BAŞKAN SEÇER, KONYA'DAKİ BÜYÜK YÖRÜK TÜRKMEN BULUŞMASI’NA KATILDI

Akşehir Zekai Baloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Başkan Vahap Seçer, Yörük vatandaşlarla bir araya gelip, beklentileri ile ilgili görüşlerini aldı ve çalışmaları hakkında sohbet etti. Etkinliğe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katılım sağladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin Silifke yöresine ait oyunlar sergilediği programın devamında konuşan Mersinli yetiştirici Ceren Tengiz, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üreticileri desteklediği önemli çalışmalardan biri olan “Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesinden yararlandığını anlatarak, Başkan Seçer'e teşekkür etti.

Buluşmada konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yörük göçerlerin hiçbir sosyal hakkının olmadığını, emeklilik hakkı dahil sosyal haklarını sağlayacaklarını ve emekli olabileceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Herkesin birbirine saygı duyduğu bir iklimi yaratacağız. Güzel Türkiye'mizde herkes kucaklaşacak. Boşuna helalleşelim demedim. Yetmedi mi kavga, birleşmeliyiz” diye konuştu.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör