KENT
Giriş Tarihi : 27-01-2023 18:43   Güncelleme : 27-01-2023 18:43

TSKGV GENEL MÜDÜRÜ EMEKLİ TÜMGENERAL SADIK PİYADE, BAŞKANIMIZ ATSIZ AFŞIN YILMAZ’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği programda, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Sadık Piyade, vakfın 36 yıllık faaliyetleriyle ilgili bir görsel sunum yaptı.

TSKGV GENEL MÜDÜRÜ EMEKLİ TÜMGENERAL SADIK PİYADE, BAŞKANIMIZ ATSIZ AFŞIN YILMAZ’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın, savunma sanayimizi ve ordumuzu güçlendirmek için 1987 yılında kurulduğuna dikkat çeken emekli Tümgeneral Sadık Piyade, Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında bir gönül köprüsü oluşturduklarını söyledi.

Bu gönül bağını sürdüreceklerini ve daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten TSKGV Genel Müdürü Tümg

Başkan Yılmaz’a, Madalya ve İnsansız Hava Aracı ANKA’nın Maketi Takdim Edildi

Programa ev sahipliği yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür eden TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade; “Buraya gelmemizin en büyük vesilesi Sayın Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’dır. Kendisi de bizim bağışçımızdır. Huzurlarınızda madalyasını kendisine takdim edeceğim” ifadelerini kullandı.

TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, vakfa bağışta bulunan Başkan Yılmaz’a madalya ile yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava aracı ANKA’nın birebir maketini takdim etti.

Başkan Yılmaz da TSKGV Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade’ye, Türk dili, kültürü ve tarihinin en değerli anıtlarından olan Orhun Yazıtları’nın minyatür örneği ile Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) bünyesinde kağıt rölyeften hazırlanan Atatürk portresi hediye etti.

Konuşmaların ardından madalya takdim törenine geçildi. Vakfa bağışta bulunan vatandaşların madalyaları, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Sadık Piyade, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Emekli Albay Faik Ahmet Karadeniz tarafından verildi.

Başkan Yılmaz, bağışta bulunan vatandaşlara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

EditörEditör