GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2023 11:09   Güncelleme : 01-01-2023 11:54

VALİ PEHLİVAN, YILBAŞI AKŞAMI ZİYARETLERDE BULUNDU

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, yılbaşı akşamında sahada ziyaretlerde bulunarak Mersin Çocuk Evleri, Mersin Toros Devlet Hastanesi, Çevik Kuvvetler, Otoban Girişeleri Polis Noktası, Çeşmeli Uygulaması Noktası jandarma ve polis ekipleri ile 112 Acil Çağrı Merkezi'nde çalışanları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı, görevdeki personelin yeni yılını kutladı, başarı dileğinde bulundu.

VALİ PEHLİVAN, YILBAŞI AKŞAMI ZİYARETLERDE BULUNDU

Vali Ali Hamza Pehlivan, 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 112 Acil Çağrı Merkezi bünyesinde bulunan birimleri gezdi, yeni yıla görevleri başında giren personelin yeni yılını kutladı.

 

Mersin İlinde yılbaşı gecesi için alınan tedbirler hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan: "112 Acil Çağrı merkezindeyiz. Mersin ilimizde, yurdumuzun genelinde olduğu gibi vatandaşlarımızın, bu yılın son gününü güvenlik içinde huzurla geçirebilmeleri için her türlü tedbiri almış durumdayız. Bu bağlamda ilimiz genelinde yaklaşık 420 emniyet ekibi 3500 personelle görev yapıyor. 195 Tim ve yaklaşık 1000 personel ile Jandarmamız görev yapıyor. Mavi Vatanda yani denizde de Sahil Güvenlik ekiplerimiz yaklaşık 120 personel ile görev yapıyor. Sağlık ekiplerimiz de 1400’ün üzerinde personelle 24 saat esasıyla görev yapıyor. Tabii ki AFAD ekiplerimiz, itfaiye ve diğer ekiplerimiz de bu gece kesintisiz bir şekilde görevlerini sürdürüyorlar. Kurum kurum saymış olduğumuz bu ekiplerde toplamda 6000 personel ile vatandaşlarımızın güvenliğini ve huzurunu sağlamak üzere görev yapıyor. Ayrıca kentimizi kameralarla da izleme imkanına sahibiz. PTS kameraları da dahil Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kapsamında toplamda yaklaşık 2000 kamerayla da şehrimizi izliyoruz.

Ben öncelikle bütün ekiplerimize, insanımızın her anı, her günü olduğu gibi bugünü de huzur, sağlık ve esenlik içerisinde geçirmesi için nöbette bulunan bütün personelimize, bütün mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni yıllarını tebrik ediyorum. Hayırlara, iyiliklere, başarılara vesile olmasını diliyorum.

 

2022 yılı dünyada yaşama, hayata ve insanlığa dair pek çok gelişmenin yaşandığı bir yıl oldu. Tabii bir yandan geçen bir yılın muhasebesini ve muhakemesini yaparken bir yandan da gerek birey olarak, gerek aile, toplum, ülke olarak yeni umut ve beklentilerle yeni bir yıla giriyoruz. İlimizde 2022 yılı kamu hizmetleri açısından verimli bir yıl oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bütün Bakanlıklarımızın yatırım programları çerçevesinde pek çok kamu yatırımı hayata geçti. 2023 yılında da gene Mersin İlimizin gelişim sürecine ivme, gücüne güç, değerine değer katacak yatırımlar artarak devam edecektir. Bizler de kamu kurumları olarak birlik ve bütünlük içerisinde şehrimizin ilgili bütün kesimleriyle, iletişim ve istişare içerisinde bugüne kadar olduğu gibi gönül birliği ve el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. 2023 yılı bu anlamda hem kamu hizmetleri bağlamında hem çalışma ve faaliyetler konusunda verimli bir yıl olacaktır. Vatandaşlarımızın refah düzeyine yaşam konforunun artmasına yönelik olarak bugüne kadar olduğu gibi yatırımlar, faaliyetler, hizmetler, kamu hizmetleri devam edecektir. 2023 yılının önemli bir tarafı da Cumhuriyetimizin 100. yılına tekabül ediyor olmasıdır. 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılını inşallah hep birlikte kutlayacağız.

 

2023 yılının başta Mersinli, saygıdeğer hemşerilerimiz olmak üzere bütün ülkemiz için hayırlara, iyiliklere, huzura, esenliğe, başarılara vesile olmasını temenni ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin Çocuk Evleri sitesini ziyareti


Vali Pehlivan’a Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek eşlik etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin Çocuk Evleri sitesini ziyaret etti.

Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahallesinde bulunan Mersin Çocuk Evleri Sitesini ziyaret eden Vali Pehlivan, yurtta kalan çocuklarla sohbet etti, yeni yıllarını kutladı, çeşitli hediyeler verdi.

 

Ziyaretlerinde Vali Pehlivan’a; Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, eşlik etti.

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin Toros Devlet Hastanesi Ziyareti

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin Toros Devlet Hastanesin’de sağlık çalışanları ve hastanede bulunan vatandaşlarımızın yeni yılını kutladı.

 

Vali Pehlivan, Mersin Toros Devlet Hastanesinin servislerini gezerek İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz ve Başhekim Özgür Ozan Karak’tan bilgiler aldı.

 

Servislerdeki sağlık personelleri ile tedavi alan hastalar ve yakınlarıyla görüşen Vali Pehlivan, geçmiş olsun dileğinde bulunarak yeni yılda kendilerine sağlık ve esenlikler diledi.

 

Ziyaretlerinde Vali Pehlivan’a; Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, eşlik etti.

 Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü Yerleşkelerini Ziyareti

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü Yerleşkelerini ziyaret etti, personelin yeni yılını kutladı, görevlerinde üstün başarılar diledi.


Ziyaretlerinde Vali Pehlivan’a; Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, eşlik etti.

Trafik Denetim ve Yol Kontrol Noktaları Ziyareti

 

Vali Ali Hamza Pehlivan, trafik denetim ve yol kontrol noktalarını ziyaret ederek, yılın her günü olduğu gibi halkımızın huzuru ve güvenliği için yılbaşı gecesi de nöbetleri başında olan Emniyet ve Jandarma personelinin yeni yılını kutladı.

 

Sağlık, huzur, hayır ve iyiliklere vesile olmasını temennisiyle görevlerinde üstün başarılar dileyerek çalışan tüm ekiplere telsiz anonsuyla seslendi: ‘Değerli arkadaşlarım, bugün yılın 365 günü olduğu gibi görevlerinizin başındasınız. Her yıl başında elbette yoğunluklar biraz daha artıyor.


Mersin Valiliği olarak İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda yılbaşı gecesine yönelik; İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızla birlikte personel ve araç planlaması günler öncesinde hazırlandı. Bugün de sizler sahada bu planları uyguluyorsunuz. Amacımız her zaman olduğu gibi vatandaşımızın güvenliği, esenliği, sağlığı ve her günü olduğu gibi bugününü ve gecesini de huzur içerisinde geçirmesidir. Sizler zamanınızdan feragat ediyorsunuz. Ailelerinize belki zaman ayıramıyorsunuz ve nöbet tutuyorsunuz. Ama bu yaptığınız görevler biliniz ki toplumumuzun her ferdinin nezdinde kabul ve takdir görüyor. Sizleri görünce bütün vatandaşlarımız kendisini çok daha güvende ve huzur içerisinde hissediyor. Sizlere üstün başarı dileklerimizi iletiyoruz. Yeni yılınızı tebrik ediyoruz.


2023 yılının hayır ve iyiliklerle dolu olmasını, ailelerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu nice yıllara erişmenizi diliyorum. Allah sizlerden razı olsun, başarılar, muvaffakıyetler nasip etsin. Toplumumuzun huzurunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte sağlamaya devam edeceğiz. Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum. Allah'a emanet olunuz..’ dedi.

 

Ziyaretlerinde Vali Pehlivan’a; Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, eşlik etti.

MERSİN KENT HABER

 

 

EditörEditör