DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert
Diyetisyen Görkem Hazal Özsan
Diyetisyen Görkem Hazal Özsan
Giriş Tarihi : 08-01-2021 19:05

İLK HEYECAN İLE MERHABA

Bir insan ile tanışırken ad-soyad faslından sonra, hemen ne iş yapıldığı sorulur. Bu mesleki unvanlar yirmili yaşların başlarında ismimizin önüne eklenmeye başlar, hatta bazen daha erken.

Bu unvanın benim için, isteklerim ve becerilerim için biçilmiş kaftan olduğunu biraz geç de olsa bölümü okurken anladım. Üniversite tercih döneminde bölümümü seçerken evet bu bölüm çok güzel bunu okumalıyım demiştim elbette fakat her bir üst sınıfa geçtiğimde, vakalar görüp, stajlar yapıp insanların hayatlarına dokunabildiğim de bölümüme bağlılığım ve sevgim artarak devam etti. Sevgimin artmasını geçtim, bana aşılanan o her daim öğrenme çabası sayesinde tutkuya da dönüştü bu meslek benim için. Öğrencilik dönemimde yaz aylarında hiç boş durmadım. Yaz stajları yaptım, eğitimlerde bulundum hep. O kadar değerli insanlar ile tanıştım ki bu gönüllülük esasına dayanan stajlar dönemimde, bana gelecek için bazen ışık bazen de yol oldular. Özellikle okulumun son senesi, benim için anlatılmaz tecrübelerle dolu geçti. Bana o son sene, bir meslek boyu kullanabileceğim kalın, bilgi dolu bir defter hediye etti mesela. Bir diyetisyene bir bebek için, o bebeği 9 ay taşımış anne için, kronik hastalıklarla uğraşan bir büyüğümüz için, ideal kilosuna gelmeye uğraşan bir birey için, gelişimini tamamlamaya çalışan bir çocuk, bir adolesan için ne kadar fazla görev düştüğünü bana boş durmadan her dakika öğretmeye çalışıyordu bütün eğitim aldığım, yanlarında staj yapma imkânı bulduğum o değerli insanlar.

İnanılmaz bir heyecan ile 2019 yılında mezun oldum. Mezuniyetimden hemen sonra bir çocuk hastalıkları dal merkezinde kısa süre görev yaptım. Daha sonra ise bir psikolog arkadaşım ile ofis paylaşma imkânım oldu. Şimdi ise pandemi sürecinde işlerimi evden yürütmeye devam ediyorum. Her geçen gün kendime bir şeyler katmaya, hayatın öğreticiliğine inanıp öğrenci kalmaya devam ediyorum. Fakat bazen mesleğimize olan bazı yanlış bakış açıları, oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu sebeple sesimi olabildiğince fazla insana ulaştırmak ben ve meslektaşlarım için altın değerinde. Her zaman, hayranı olduğum bu unvanı, kim olduğumuzu, neler yapabileceğimizi, anne rahminden itibaren bir insanın gelişimi için ne kadar önemli olduğumuzu anlatmaya devam edeceğim. Sizlere buradan bildiklerimi, öğrendiklerimi aktarmak istiyorum. Bana bu fırsat sunulduğu için çok mutluyum. Güzel yazılarda buluşmak dileğiyle…

Mail adresimden bana sorularınızla da ulaşırsanız çok mutlu olurum.

Dyt.Görkem Hazal Özsan

gorkemhazalozsan@gmail.com

Diyetisyen Görkem Hazal Özsan

Diyetisyen Görkem Hazal Özsan

DİĞER YAZILARI COVİD-19 VE GENEL BESLENME ÖNERİLERİ DİYETTE MİYİZ?
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA