DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 13-09-2016 11:03

Bayramı Sevgiyle Kutlamak

Yaşama kurban vere vere  ilerliyor insanlık tarihi.

Bugün bayram...

Ne kadar çok dileklerimiz var bayramları yaşayabilmek için.Barış istiyoruz,birlikte kucaklaşabilmek için;huzur istiyoruz bayramı kendimizce yaşamak için;sevgi diliyoruz,akacak kanı durdurmak için;hoşgörü istiyoruz,sizlerden farklı düşündüğümüz için; ya mutluluğa ne demeli?

Onca zenginliklerimize rağmen küçücük dünyayı paylaşamamak.Anlara yeni mutlar eklemek.Anlar,anlardan ibaret olan yaşama bir fısıltıyla sarılabilmek, sevebilmek...hiçbir şey  beklemeden...Bir yudum su, bir parça ekmek gibi.

Bugün Bayram,umudun kanadına bir mektup bağladım..Geçtiği ,konduğu,su içtiği yerlere barış götürsün,soluklandığı yerlere umudu bıraksın,kanat çıptığı maviliklerde barış şarkıları söylesin...Yükün çok ağır barışın küçük kuşu,bizlerle yaşarken sen de mutlu ol.

"Hor baktık mı karıncaya / Kırdık mı kanadı serçenin" Ahmet Ariflerde bir bir ayrılırken umudumuz daha tükenmedi."Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin / İşin kolayına kaçmadan.....Nazım,Abidin Dino'ya böyle seslenir.Dino  büyük ressam,yapmış mıdır sizce  mutluluğun resmini.Nazım Dino'dan mutluluğun resmini yapmasını mı istemiştir?

Şiirlerden gerçeklere uzanırken;içimiz ürperior....Korkuyoruz.

Mutlu Bayramlar güzel dünyanın iyi insanları......

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Dünyanın En Kötü Seçimleri Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA