DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 15-10-2017 14:09

Dünyanın En Kötü Seçimleri

İnsan seçimleriyle kendi kaderini yok eder.

Yaşamı bu kadar belirsiz kılan seçimlerin değil; hayat serüvenin apansız böyle içine alıp seni koşturması kainattın bilinmeyen sırrına doğru çıktığın yolculuk

Kendi seçimlerindeki  özgürlüğün,Özgürlüğünün sınırsızlığı bu.  Tuhaf bir durum, kendi yolun,kısacık ömrün, suçların ,günahların, sevapların  bunların hiç değil; Bu sadece basit bir seçim.

Yalnızlığı ve yalınlığı gibi. Onu tek tümcede özetleyen hikayesi bu.Basit gibi görünün karmaşıklığı,tek gerçeği ise başına gelen yaşadıkların.

Bunu kendin bile sorgulayamazsın,sorgulamamalısın.Sorgularsan kendine ihanet olur.

Sorgulanmak , sorgulamak, bir kader çizgisiyle açıklanamayan yaşantın,azgın ırmakları geçerek karşı kıyıya ulaşma arzusu,okyanusları geçme arzusu da bu büyük kaptanların.Keşfedilecek koskoca dünya bu.Burnunun dibini göremeyen insanlara inat dünyayı keşfedebilmek.Görebilme isteği .

Doğanın rengarenk ışığının var olduğunu, güneşe bakmar gibi,kamaştırmalı gözleri; bakmaktan korkmamalı.

Uzak  değil hiçbir şey ; senin ,tanrının sana verdiği gücü kullanabilmen,aklı ve bilgeliğini de.

Bir kum tanesinde görebilmek ana kıtanın büyüklüğünü,mavinin okyanusun adı olduğunu,doğayı düş yapan yeşile sevdası bunda.

Bunu yapan ben miydim?

Kendim miydim?

Farklı seçimlerde bulunmasaydım “ben” olabilir miydim?

Bulabilir miydim ardına düştüğün sevdayı. Gücünü ve güçsüzlüğünü tartan yaptıkların  kararların.

“Ben seçimimi yaptım”,  kaderim seçimini yaptı. Seçtim kime ne?

Nasıl bir dünyada yaşadığının farkındaysan  tek gerçeğin seçimlerin.

Seçimlerin kapalı bir sandığa atılamayacak kadar değerli. Benim yolum bu olmalı.

Kaderimiz de bu olmalı.

Dünyanın en kötü seçimleri nedir? Anla artık,Senin yerine sandığa gidip senin adına oy  kullananlara tekmeyi vurmak . Özgürlüğün işte bu.

Bas tekmeyi gitsin.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Bayramı Sevgiyle Kutlamak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA