DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 05-06-2019 22:15

Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz

Bir bayram daha akıp gidiyor; sıcaklara tutsak Mersin.,Oltaya takılan balon balığından kurtulmak gibi. Karmaşık bir dünya; olmak ya da olmamak, mikserden geçirelim bir kez daha  yaşamı. Bakalım sonunda ne çıkacak ?

Kendimle yaşamanın bir yolunu buldum.

Ona nasıl aydınlıkta yaşayacağını öğretmeliyim.

Hayatını birine borçlu oluyorsan daha iyi yaşıyorsun diyorlar,ama inanamadım.

İç dünyamın en derin yerinden vuruldum, nasıl bir silahmış,öldürmedi..

Dünyanın dönüşüne karşı savaşmak zorundakaldık, dünya dönüyor kimine göre..

Yüce Tanrım bir deprem yolla dünyayı gereksiz insanlardan kurtaralım.

Zengin Ablanın kardeşine öğüdü “Sana ihtiyacın olan hayatı satın alamam” Ona param yetmez diyor.

Seninin yakınında olmak cennet, Çok çok uzun yollar. En kötü anlarımız sevdiklerimize en yakın olduğumuz anlarımızdır.Kavuşmayınca nesi güzel. Bakışında kaybolmayı özleye özleye rüzgarla akıp giden yalnızlık.

Zamanı seninle yaşamak isterken, binlerce mutluluk beklerken.bizi,en büyük yalnızlık mutsuzluk."Bir namaz suresi kadar kısa ömür." diyorsun.Tanrı, ilahi bir an için bizi birleştirdiğine inan;;Dünyanın öbür ucuna kadar takip edeceğim.

Yüreğimdeki acıyla dönüyorum.Yarına kadar tüm pencereler açılacak adını dünyaya haykıracak.Sonsuzluklar arasında gidip geleceğiz.

Umut dağ ateşi  olsun  yüreklerde;  nefesimiz tutuşsun diye ateşleri içtik.Daha neler neler ,bekle gör ,belki de bir bayram yaşıyoruz,ben görmedim,gören var mı?

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Dünyanın En Kötü Seçimleri Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Bayramı Sevgiyle Kutlamak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA