DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 09-08-2020 14:06

Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı

Mersin’de Süpermarket kasiyerliği yapan kadın, market önünde boşandığı eşin şiddetine uğrayan kadını, eşin elinden kaçırarak  hayatını  kurtardı.

Öğle saatlerinde Üniversite Caddesi ‘nde yaşanan olayda ayrıldığı eşi tarafından süpermarket  önünde şiddete uğrayan genç kadına, bir kadın olarak korkmadan olaya müdahale edip  boşandığı eşinin elinden kurtaran  kadın market kasiyeri, genç kadını marketin güvenli bölgesine kaçırdı.

Hemen 155 Polisi arayan kasiyer kadın, hemcinsine sahip çıkarak olası bir kadın cinayetinin önüne geçti.

Polis ekiplerinin gelinceye kadar şiddete uğrayan kadının güvenliğini sağlayan kasiyer kadın, olay yerine gelen polise genç kadını  teslim etti.

Polis,  olay yerinden ayrılmayan saldırgan eski eşin  ve şiddete uğrayan kadınının ifadesini aldı.

Boşandığı eşine şiddet uygulayan eski koca, ifadesinin  alınmasının ardından serbest kaldı. Saldırgan eski eş,  aracına binip olay yerinden uzaklaştı.

Tarafların ifadelerinin  alınmasının ardından şiddete uğrayan genç kadını  polis,  ekip otosuna alarak olay  yerinden ayrıldı.

Erkek şiddetine bir kadının daha boşandığı eşi tarafından kurban edilmesini  kahraman kadın market kasiyerinin hemcinsine sahip çıkmasıyla şimdilik önlendi.

Kadına şiddet, toplumun her kesiminin, en az  kasiyeri  kadın kadar,  cesur ve  duyarlı  olmasıyla önlenebileceğine güzel bir örnek.

Nerede olursak olalım kadına şiddette, çocuk istismarına karşı çıkmak kadın/erkek toplumsal bir görev ve sorumluluk olmalı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Dünyanın En Kötü Seçimleri Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Bayramı Sevgiyle Kutlamak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA