DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 31-12-2017 16:41

Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun

Güzel şeyler dileyelim güzel olsun dünya.

Yaşamın size verilmiş armağan olduğunu biliyor musunuz ?Bu en değerli en güzel armağanın ;değerini biliyormusunuz ?.

Yaşamın merkezinde düşe kalka yürüyen insan yavrusu,doğduğundan beri,pekçok şeyi değiştirdiğinin farkında çoğu zaman olamadı. Başına taş düşmüş gibi, yeniden uyandığında,yaratılan çemberin kırılmasından çılgın bir sevinç duydu.

Kalıplara,tuhaf çizgilerle karartılan sınırlandırılılmış ve belirlenmiş ,içinde insan olmayan "mış gibi,miş gibi hayatlar küçük marketlerden süper marketlerde en renkli raflarında al benisiyle pazarlanan yaşam;  birine dayalı mut-mutsuzluk,birinin icazetiyle verilen hak edilmiş hüzün-hakedilmemiş sevinç eğreti ödül,.Sevinci ve iç çatışması.Konu komşu öyle biliyor.Algısı,alın yazgısının kendi çocuklarına da pazarlanması.

"Güzel şeyler çatışmadan olmaz" Karşıtlık,karşı olmak "Çarşı her şeye karşı" anlamı taşımıyor.Bir yaşamı tytsak yaşamlara çeviren kurgulanmaya karşı,iraden dışında sana çizilen yol,sana  çizilen beden ,bedenine uyan bir reng ve senin kutsal mabedinin duvarındaaki yazıt.Oku oku oko.

Yeni yıl yeni umut,"Türklerin Çam Bayramı" diyor Ünlü sümerolog Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ. Bize güzel olan haram,bizi mutlu eden günah,"Bizden çaldıklarıyla uygarlık kuran Batı,bize ait tüm güzellikleri sonuna kadar kullanırken,bize Batının tarihe gömdüğü hurafelerin esareti yaşatılmakta.Hak getire...

Aşağıdan kendinize iyi bir dilek seçin.Keninize postalayın,nasıl olsa bunu kimse anlamayacak

Umudunu hep olsun,İnsan umut ettiği kadar yaşar.

SeVGİYLE HOŞÇA KALIN.

Salih  A. Pala

*Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği, güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle.

*Düşsüz büyük şeyler yapılamaz. 2018 yılında tüm düşlerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.. 


*Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını... Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç... Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutlarım. Her şey gönlünüzce olsun! *Yeni yıl da umutların gerçek, gerçeklerin mutlulukların sonsuz olsun!

*Nerede yaşam varsa, orada umut da vardır. Yeni yılda tüm umutlar ve başarılar sİzinle olsun..

*Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla... 

*Dünyayı değiştirmek istersen yüreğine inan, dostlarına güven, sevgine sarıl. Yeni yıl senin başarılarının anahtarıyla tüm kapıları açacaktır. 

*Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle....

*Dünyayı değiştirmek istersen kalbine inan , arkadaşlarına güven, sevgine sarıl..

* Yeni yılda umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun!

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Dünyanın En Kötü Seçimleri Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Bayramı Sevgiyle Kutlamak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA