DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Salih A. Pala
Salih A. Pala
Giriş Tarihi : 16-03-2017 21:07

Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN

Mersin’in sorunları asıl çözümlenecek? Öncelikle ne yapmalı. Kent paydaşları  sorunların çözümünde samimi mi?

Mersin’in  kendi çözeceği sorunlarI var,Merkezi hükümet desteğinde çözümlenecek sorunları var.

Mersin gerçekten sorunlara ortak çözüm ÜRETMEKTE kararlı mı?Günü kurtarma tuzağına mı düşmüş, ucuz  politikalardan ne zaman kurtulacak ? Kendine özgü bir yol haritası belirlendi mi?

Yatırımcısı,sanayicisi,küçük esnafı,çiftçisi,sanatkarı,işletmecisi soluğunu kesmiş bekliyor.

Bu sorunlara BİRİ sahip çıkısın.,ortak dil geliştirilsin,önce kent insanları bir birini anlasın ki sorunlara ortak-doğru yöntem geliştirilebilinsin.

Kentin güçlü sivil toplum kuruluşları var.SES versin.Bu STK kent adına farkındalıklar  yaratmayı ilke edindiklerini her fırsatta söylüyor.

Mersin’in güçlü bir sese ihtiyacı olduğu tek GERÇEK. STK güçlerini birleştirerek ORTAK SESİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN MEP’i oluşturdu. Çalıştaylar,master planlar,BİR DİZİ ZİYARETLER dönemler dönemleri geride bırakarak istenen o güçlü ses,güçlü lobi,markalaşma hedefi TUTTURULAMADI.

Hep birileri ayak diredi sanki;kime sorsak “Mersin’i en çok ben seviyorum”

Ankara’da Mersin gerçeğini anlamış,SAHİPSİZ.

Mersin’in anladığı dille gereğini yapıyor.

Ankara  HAKSIZ DEĞİL ; Mersin ne istiyor,ortak arzuları ne,kenti uçuracak,heyecan katacak hangi projen VAR. Ardında tek yumak olup,yumruğunu masaya VUR.

Mersin’in kaderi ? Niçin sahipsiz?

CEVAP HAZIR:

“Mersin’de kurumlar olarak bir araya gelemiyoruz.”

STK’ı  Ankara’da kahramanlık  yarışındalar.

Ankara, Toroslar’ın ardındaki Mersin’i BİLİYOR görmek istiyor.GÖRMÜYOR. Yapmayız demiyorlar,birlik olun,sorunlarınıza sahip çıkın, güçlü ,dirençli,tutarlı,projelerle GELİN. Ne istediğinizi iyi bilin. GÖZÜNÜZÜ AÇIN.

MERSİN Politikası , Mersin  bir birini DİNLE,bir birini ANLA, öncelikli sorun BELİRLE,sıradakileri sabırla,özveriyle,yılmadan,usanmadan her platformda,GÜÇ BİRLİĞİ İÇİNDE OL,;”Sen ben yok  BİZ varız”

Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN  Mersin….

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih A. Pala

Salih A. Pala

DİĞER YAZILARI İVRİZ Çocukları ZAMAN ZAMAN İÇİNDE Bir Zamanlar İlham Vermişti Florida Maimi Kazan ve Ahmet Yeşil Ahmet Yeşil İle Miami Tataristan Mersin Yeni Yıl Söyleşisi İyiliğin Yazılmamış Bir Öyküsü Tam Kapanma Güncesi GÖBEKLİTEPE, SONSUZ BAHAR Ahmet Ümit Aloğlu, Nazım'ın Şiirinin Biçimsel Özellikleri Üstüne Bir Deneme Kitabını Yayınlandı BİZE KIRMIZI KART AŞISI Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı BOĞAZİÇİ, BODRUM’UN BALIKÇI ŞİRİN KÖYÜ ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ TAMAM DA YA ÇARŞI MERKEZLERİ SÜPER MARKET ÇALIŞANLARI EK MESAİ SAATLERİYLE CANINDAN BEZDİ Mersin Bir Nisan Şakası Yaşamın Anlamını Keşfetmek Mersin'de Üç Sevdalı Sevdanız Mersin Olmalı MERSİN Bayramda Mersin Sahilleri Çifte Bayram Yaptı Belki de Bir Bayram Yaşıyoruz GÖBEKLİTEPE HARRAN,HARRAN GÖBEKLİTEPE Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'dan Çukurova'ya Mersin’de Seçim Kazanmanın Matematiği Narenciye Festivali Mersin'e Nimettir GÜLNARLILAR GÜLNAR'DA YOKTU Şimdi Ne Olacak /Salih A. Pala Mersin’de Listelere Tepki Mersin’in Üç Sevdası / Salih Pala (makale) ÖZLEDİM / Salih A. Pala Şiiri Mersin Antik Kilikya Limanları Gün Işığına Çıktı Yeniyıl Dünyamıza Yeni Bir Umut Olsun Mersin Acısıyla Tatlısıyla 2017 Dünyanın En Kötü Seçimleri Bir Mektup Okuyana /Salih A. Pala Müziğin Kalbinde Şaymana Varlık Nedenimiz/Salih A. Pala Mersin’i Yeniden Okumak Yaşama Bir Gülümseme YETER ARTIK ! Salih Pala Yaşamın Öyküsü Ne Mersin’de Yaşananlar ve Sel Felaketi Hayat İki Kişiliktir Mersin'i Yaşayabilmek Mersin’de Sanatı Tartışmak Bayramı Sevgiyle Kutlamak Mersin'den Afyon Kocatepe'ye Zafer Yürüyüşü Yaşa(ma)k ZamaN
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA